{Szerzői jog által védett saját tartalom. Szerző: Gillich-Csikós Andrea}
Ez a magyar fejlesztésű társasjáték sokoldalúan használható mind a life-, mind a business coaching területén. Használhatóak csak részei vagy az egész játék.
Mozgósítja a jobb agyféltekét, a kreativitást. Olyan belső értékekre irányítja a figyelmet, ami növeli az önbecsülést. Lehetőséget ad arra, hogy csapatok összekovácsolódjanak. Jobban tudjanak kommunikálni, megértsék, hogy hogyan tudják egymást segíteni a jobb együttműködés érdekében.
Hatékonysága abban rejlik, hogy jelentősen eltér a megszokottól nyelvezetében, feladataiban.
A játék haladhat, egy központi kérdés mentén pl. „Hogyan tudunk hatékonyabban együttműködni?” vagy, egy központi téma mentén, pl. csapaton belüli kommunikáció, ahol a játékosok az egyéni kérdésüket teszik fel ezen a témán belül.
A folyamatban a játékvezető szerepe facilitátori szerep. Feladata a folyamat mederben tartása, az idővel való gazdálkodás, hogy mindenki szóhoz jusson, elmondhassa a véleményét szabadon. Kérdéseivel előremozdítja a folyamatot. Biztosítja a résztvevők egyenlőségét és a játék szabályainak betartását.
Játszhatod egyedül vagy a csapatoddal. Csapat esetén 2-6 fő esetén hatékony. A játék hossza, ha egedül játszol két óra, ha csapattal, akkor négy óra.
Kereskedelmi forgalomban nem kapható, képzett játékvezetővel játszható.
A játék menetéről bővebben írtam ebben a bejegyzésben.
Gillich-Csikós Andrea
business coach, érzelmi akadálymentesítő